QFC5PN3N22SXA
QFC5PN3N22SXA
QFC5PN3N22SXA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QFC5PN3N22SXA
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    CONN RCPT HSG 22POS
  • Delivery Services
22 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Violet
Quick Inquiry
QFC5PN3N22SXA
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series QFC
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 22
Pitch -
Number of Rows 5
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type -
Color Violet
Features -
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Base Product Number QFC5PN
Parts with Similar Specifications
Product Attribute QFC5PN3N22SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N07SXA
Part Number QFC5PN3N22SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N07SXA
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status
Description CONN RCPT HSG 22POS CONN RCPT HSG 4POS CONN RCPT HSG 4POS CONN RCPT HSG 7POS