QFC5RN2N22PXA
Manufacturer
Radiall USA, Inc.Description
CONN PLUG HSG 22POS
Request for Quotation
QFC5RN2N22PXA
lmages are for reference only.QFC5RN2N22PXA
CONN PLUG HSG 22POS
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
22 Rectangular Connectors - Housings Plug Violet
QFC5RN2N22PXA
| Category | Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. |
| Series | QFC |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Connector Type | Plug |
| Contact Type | Male Pin |
| Number of Positions | 22 |
| Pitch | - |
| Number of Rows | 5 |
| Row Spacing | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Contact Termination | Crimp |
| Fastening Type | - |
| Color | Violet |
| Features | - |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Base Product Number | QFC5RN |
| Product Attribute |  |
| Part Number | QFC5RN2N22PXA | QFC5RN2N07PXA | QFC5RN2N07PXA | QFC5RN2N14PXA |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. |
| RoHS Status | ||||
| Description | CONN PLUG HSG 22POS | CONN PLUG HSG 7POS | CONN PLUG HSG 7POS | CONN PLUG HSG 14POS |