QFC5RN3N14PXA
QFC5RN3N14PXA
QFC5RN3N14PXA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QFC5RN3N14PXA
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    CONN PLUG HSG 14POS
  • Delivery Services
14 Rectangular Connectors - Housings Plug Violet
Quick Inquiry
QFC5RN3N14PXA
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series QFC
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Plug
Contact Type Male Pin
Number of Positions 14
Pitch -
Number of Rows 4
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type -
Color Violet
Features -
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Base Product Number QFC5RN
Parts with Similar Specifications
Product Attribute QFC5RN3N14PXA QFC5RN3N04PXA QFC5RN3N04PXA QFC5RN3N07PXA
Part Number QFC5RN3N14PXA QFC5RN3N04PXA QFC5RN3N04PXA QFC5RN3N07PXA
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status
Description CONN PLUG HSG 14POS CONN PLUG HSG 4POS CONN PLUG HSG 4POS CONN PLUG HSG 7POS