QFC5RN2N22PXA
QFC5RN2N22PXA
QFC5RN2N22PXA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QFC5RN2N22PXA
  • Description
    CONN PLUG HSG 22POS
  • Delivery Services
22 Rectangular Connectors - Housings Plug Violet
Quick Inquiry
QFC5RN2N22PXA
Contact Type Male Pin
Number of Positions 22
Pitch -
Number of Rows 5
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Base Product Number QFC5RN
Parts with Similar Specifications
Product Attribute QFC5RN2N22PXA QFC5RN2N07PXA QFC5RN2N07PXA QFC5RN2N14PXA
Part Number QFC5RN2N22PXA QFC5RN2N07PXA QFC5RN2N07PXA QFC5RN2N14PXA
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status
Description CONN PLUG HSG 22POS CONN PLUG HSG 7POS CONN PLUG HSG 7POS CONN PLUG HSG 14POS