R585423500
R585423500
R585423500
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R585423500
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH SPDT 18GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose SPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R585423500
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series SPnT
Packaging Bulk
RoHS Status
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit SPDT
Frequency Range 0Hz ~ 18GHz
Isolation 60dB (min)
Insertion Loss 0.5dB (max)
Test Frequency 18GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R585423500 R585423000 R585423000 R585423030
Part Number R585423500 R585423000 R585423000 R585423030
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description IC RF SWITCH SPDT 18GHZ IC RF SWITCH DP3T 18GHZ IC RF SWITCH DP3T 18GHZ IC RF SWITCH DP3T 18GHZ