RSSAN-25A
RSSAN-25A
RSSAN-25A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RSSAN-25A
  • Manufacturer
    IDEC
  • Description
    SOLID STATE RELAY 25A
  • Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A)
Quick Inquiry
RSSAN-25A
Get the Price Now!
Specifications
Category Relays - Solid State Relays SSR -
Manufacturer IDEC
Series RSS
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 90 ~ 280VAC
Voltage - Load 48 V ~ 660 V
Load Current 25 A
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -20°C ~ 80°C