RSSAN-75A
RSSAN-75A
RSSAN-75A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RSSAN-75A
  • Description
    SOLID STATE RELAY 75A
Quick Inquiry
RSSAN-75A
Packaging Bulk
RoHS Status
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 90 ~ 280VAC
Voltage - Load 48 V ~ 660 V
Load Current 75 A
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -20°C ~ 80°C