SA532081F35HDT
SA532081F35HDT
SA532081F35HDT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SA532081F35HDT
  • Description
    CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
  • Delivery Services
8.192 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
SA532081F35HDT
Type MHz Crystal
Frequency 8.192 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SA532081F35HDT SA532080F35HDT SA532080F35HDT SA532100F35HDT
Part Number SA532081F35HDT SA532080F35HDT SA532080F35HDT SA532100F35HDT
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD