SA532100F35HDT
SA532100F35HDT
SA532100F35HDT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SA532100F35HDT
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
10 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
SA532100F35HDT
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series SA532
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 10 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SA532100F35HDT SA532080F35HDT SA532080F35HDT SA532081F35HDT
Part Number SA532100F35HDT SA532080F35HDT SA532080F35HDT SA532081F35HDT
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD