SA532125F35HLR
SA532125F35HLR
SA532125F35HLR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SA532125F35HLR
  • Description
    CRYSTAL 12.5000MHZ 12PF SMD
  • Delivery Services
12.5 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
SA532125F35HLR
Type MHz Crystal
Frequency 12.5 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SA532125F23HLR SA532125F23HLR SA532125F35HLR SA532080F35HDT
Part Number SA532125F23HLR SA532125F23HLR SA532125F35HLR SA532080F35HDT
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 5.0MM X 3.2MM SURFACE MOUNT AUTO 5.0MM X 3.2MM SURFACE MOUNT AUTO CRYSTAL 12.5000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD