SDCW2012-2-102TF
SDCW2012-2-102TF
SDCW2012-2-102TF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCW2012-2-102TF
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    CMC 150MA 2LN 1K OHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Delivery Services
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 150mA DCR 800mOhm
Quick Inquiry
SDCW2012-2-102TF
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Common Mode Chokes -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SDCW
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 150mA
DC Resistance (DCR) (Max) 800mOhm
Voltage Rating - DC 50V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approval Agency -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Base Product Number -
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz