SDCW2012C-2-900TF
SDCW2012C-2-900TF
SDCW2012C-2-900TF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCW2012C-2-900TF
  • Description
    CMC 330MA 2LN 90 OHM SMD
  • Delivery Services
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 330mA DCR 350mOhm
Quick Inquiry
SDCW2012C-2-900TF
Series SDCW-C
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 330mA
DC Resistance (DCR) (Max) 350mOhm
Voltage Rating - DC 50V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Base Product Number -
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz