SDCW2012-2-371TF
SDCW2012-2-371TF
SDCW2012-2-371TF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCW2012-2-371TF
  • Description
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
  • Delivery Services
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 370 Ohms @ 100 MHz 280mA DCR 450mOhm
Quick Inquiry
SDCW2012-2-371TF
Series SDCW
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 280mA
DC Resistance (DCR) (Max) 450mOhm
Voltage Rating - DC 50V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Base Product Number -
Impedance @ Frequency 370 Ohms @ 100 MHz