SFM56002KKANHWS
SFM56002KKANHWS
SFM56002KKANHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SFM56002KKANHWS
  • Description
    SFM 10% 100PPM WS
  • Delivery Services
560 kOhms ±10% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant Thin Film
Quick Inquiry
SFM56002KKANHWS
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 560 kOhms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Ratings -
Size / Dimension 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)