SFM56200FEANHWS
SFM56200FEANHWS
SFM56200FEANHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SFM56200FEANHWS
  • Description
    SFM 1% 25PPM WS
  • Delivery Services
5.62 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant Thin Film
Quick Inquiry
SFM56200FEANHWS
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 5.62 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Ratings -
Size / Dimension 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)