SMBJ10CA-HF
SMBJ10CA-HF
SMBJ10CA-HF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMBJ10CA-HF
  • Manufacturer
    Comchip Technology
  • Description
    TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    DO-214AA, SMB
  • Delivery Services
17V Clamp 35.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Quick Inquiry
SMBJ10CA-HF
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes
Manufacturer Comchip Technology
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)