SMBJ10CA-HR
SMBJ10CA-HR
SMBJ10CA-HR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMBJ10CA-HR
  • Manufacturer
    Littelfuse Inc.
  • Description
    TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
  • Delivery Services
17V Clamp 35.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Quick Inquiry
SMBJ10CA-HR
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series SMBJ-HR
Packaging Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.3A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)