SMUA204PET
Manufacturer
OhmiteDescription
TRIMMER 200K OHM 0.125W J LEAD
Request for Quotation
SMUA204PET
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
200 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
SMUA204PET
| Series | SMU |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 200 kOhms |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Termination Style | J Lead |
| Size / Dimension | Rectangular - 0.134" x 0.126" Face (3.40mm x 3.20mm) |