TB009-508-18BE
Request for Quotation
TB009-508-18BE
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
18 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole
TB009-508-18BE
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 18 |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 20 A |
| Voltage | 300 V |
| Color | Blue |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Torque - Screw | 0.5 Nm (4.4 Lb-In) |