TB009-508-20BE
TB009-508-20BE
TB009-508-20BE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TB009-508-20BE
  • Delivery Services
20 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole
Quick Inquiry
TB009-508-20BE
Number of Levels 1
Positions Per Level 20
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 20 A
Voltage 300 V
Color Blue
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)