VPAB3822-2R2M
VPAB3822-2R2M
VPAB3822-2R2M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VPAB3822-2R2M
  • Delivery Services
2.2 µH Shielded Molded Inductor 120 A 0.335mOhm Max Vertical, 2 PC Pin High Current Through Hole, Molding Power Choke
Quick Inquiry
VPAB3822-2R2M
Material - Core Alloy Powder
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 120 A
Current - Saturation (Isat) 185A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.335mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Size / Dimension 1.506" L x 0.866" W (38.25mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max) 1.506" (38.25mm)