VPAB3822-R82M
VPAB3822-R82M
VPAB3822-R82M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VPAB3822-R82M
  • Delivery Services
0.82 µH Shielded Molded Inductor 138 A 0.175mOhm Max Vertical, 2 PC Pin High Current Through Hole, Molding Power Choke
Quick Inquiry
VPAB3822-R82M
Material - Core Alloy Powder
Inductance 0.82 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 138 A
Current - Saturation (Isat) 330A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.175mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Size / Dimension 1.506" L x 0.866" W (38.25mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max) 1.506" (38.25mm)