VRB121DLD-20WR3
VRB121DLD-20WR3
VRB121DLD-20WR3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VRB121DLD-20WR3
  • Description
    ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
  • Package
    6-DIP Module
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 110V 182mA 9V - 18V Input
Quick Inquiry
VRB121DLD-20WR3
Series
Packaging Tray
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 110V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 182mA
Power (Watts) 20 W
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 88%
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-DIP Module
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.46" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Supplier Device Package -
Control Features -
Approval Agency CE, UKCA
Standard Number 62368-1
Base Product Number -
Voltage - Isolation 1.5 kV