VSHB0645-1R0MC
VSHB0645-1R0MC
VSHB0645-1R0MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VSHB0645-1R0MC
  • Manufacturer
    CODACA
  • Description
    FIX IND 1UH 14A 5.9MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
1 µH Shielded Molded Inductor 12.5 A 0.9mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
VSHB0645-1R0MC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer CODACA
Series VSHB0645
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core Alloy Powder
Inductance 1 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12.5 A
Current - Saturation (Isat) 11.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.9mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.281" L x 0.260" W (7.15mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)