VSHB0645-220MC
VSHB0645-220MC
VSHB0645-220MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VSHB0645-220MC
  • Description
    FIX IND 22UH 3A 112MOHM SMD
  • Delivery Services
22 µH Shielded Molded Inductor 2.5 A 112mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
VSHB0645-220MC
Material - Core Alloy Powder
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 112mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.281" L x 0.260" W (7.15mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)