VSHB0645-330MC
Manufacturer
CODACADescription
FIX IND 33UH 2.4A 163MOHM SMD
Datasheet
DatasheetPackage
Nonstandard
Request for Quotation
VSHB0645-330MC
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
33 µH Shielded Molded Inductor 2.1 A 163mOhm Max Nonstandard
VSHB0645-330MC
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | CODACA |
| Series | VSHB0645 |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Molded |
| Material - Core | Alloy Powder |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.1 A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 163mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 165°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.281" L x 0.260" W (7.15mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.50mm) |