WTBV20PCJ
WTBV20PCJ
WTBV20PCJ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WTBV20PCJ
  • Manufacturer
    AirBorn, Inc.
  • Description
    MOTORS & SOLENOIDS
  • Delivery Services
20 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Quick Inquiry
WTBV20PCJ
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer AirBorn, Inc.
Series W
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Plug
Contact Type Male Pin
Number of Positions 20
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Push-Pull
Cable Termination Solder Cup
Wire Type Discrete
Wire Gauge 22 AWG