WYO472KCMCF0KR
WYO472KCMCF0KR
WYO472KCMCF0KR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WYO472KCMCF0KR
  • Manufacturer
    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • Description
    CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial, Disc
  • Delivery Services
4700 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Quick Inquiry
WYO472KCMCF0KR
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series WYO
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)