WYO472MCMCFGKR
WYO472MCMCFGKR
WYO472MCMCFGKR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WYO472MCMCFGKR
  • Description
    CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
  • Delivery Services
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Quick Inquiry
WYO472MCMCFGKR
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Lead Style Straight
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)