WYO472MCMCRAKR
WYO472MCMCRAKR
WYO472MCMCRAKR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WYO472MCMCRAKR
  • Manufacturer
    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • Description
    CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial, Disc
  • Delivery Services
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Quick Inquiry
WYO472MCMCRAKR
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series WYO
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Lead Style Straight
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute WYO472MCMCRAKR WYO472MCMCRBKR WYO472MCMCRCKR WYO472MCMCREKR
Part Number WYO472MCMCRAKR WYO472MCMCRBKR WYO472MCMCRCKR WYO472MCMCREKR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL