Part Number
ZL30250LDF1
Manufacturer
Microchip TechnologyDescription
IC CLK GEN QFN
Datasheet
DatasheetPackage
32-VFQFN Exposed Pad
In Stock
51,565 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

ZL30250LDF1
lmages are for reference only.ZL30250LDF1
IC CLK GEN QFN
Datasheet32-VFQFN Exposed Pad
51,565 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

IC 1.035GHz 1 32-VFQFN Exposed Pad
ZL30250LDF1

| Category | Integrated Circuits (ICs) - Clock-Timing - Clock Generators-PLLs-Frequency Synthesizers |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Base Product Number | ZL30250 |
| Type | - |
| PLL | Yes with Bypass |
| Input | CML, CMOS, Crystal |
| Output | CML, CMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 4:3 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 1.035GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | ZL30250LDG1 | ZL30244LFF7 | ZL30244LFG7 | ZL30245LFF7 |
| Manufacturer | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | IC CLK GEN QFN | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Tray | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tray | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |