Part Number
ZL30256LFG7
Manufacturer
Microchip TechnologyDescription
IC JITTER ATTEN 80LGA
Datasheet
DatasheetPackage
80-VFLGA
In Stock
80,456 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

ZL30256LFG7
lmages are for reference only.ZL30256LFG7
IC JITTER ATTEN 80LGA
Datasheet80-VFLGA
80,456 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

Jitter Attenuator IC 1.045GHz 3 80-VFLGA
ZL30256LFG7

| Category | Integrated Circuits (ICs) - Clock-Timing - Clock Generators-PLLs-Frequency Synthesizers |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Base Product Number | ZL30256 |
| Type | Jitter Attenuator |
| PLL | Yes |
| Input | CMOS |
| Output | CMOS, HCSL, HSTL, LVDS, LVPECL |
| Number of Circuits | 3 |
| Ratio - Input:Output | 10:18 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 1.045GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 80-VFLGA |
| Supplier Device Package | 80-LGA (11x11) |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | ZL30244LFF7 | ZL30244LFG7 | ZL30245LFF7 | ZL30245LFG7 |
| Manufacturer | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA | IC CLOCK MULTIPLIER 64LGA |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tray | Tape & Reel (TR) | Tray |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |