0498125.M-CN
Manufacturer
Littelfuse Inc.Description
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Datasheet
DatasheetPackage
Auto Link
Request for Quotation
0498125.M-CN
lmages are for reference only.0498125.M-CN
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
DatasheetAuto Link
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
125 A AC 32 V DC Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
0498125.M-CN
| Category | Circuit Protection - Fuses - |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | MIDI® 498 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Fuse Type | Automotive |
| Current Rating (Amps) | 125 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Auto Link |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Melting I²t | 73300.0 |
| Approval Agency | UR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Color | Pink |
| Size / Dimension | 1.614" L x 0.472" W x 0.327" H (41.00mm x 12.00mm x 8.30mm) |