0498125.MX1M5
Manufacturer
Littelfuse Inc.Description
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Request for Quotation
0498125.MX1M5
lmages are for reference only.0498125.MX1M5
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Delivery Services
125 A AC 32 V DC Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
0498125.MX1M5
| Fuse Type | Automotive |
| Current Rating (Amps) | 125 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Response Time | - |
| Package / Case | Auto Link |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Melting I²t | 73200.0 |
| Approval Agency | UR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm) |
| Base Product Number | - |
| DC Cold Resistance | 0.394 Ohms |