425F33L026M0000
425F33L026M0000
425F33L026M0000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    425F33L026M0000
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    0026.000000 MHZ CRYSTAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
26 MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
425F33L026M0000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 425
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 26 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)