425F35B025M0000
425F35B025M0000
425F35B025M0000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    425F35B025M0000
  • Description
    CRYSTAL 25.0000MHZ 13PF SMD
  • Delivery Services
25 MHz ±30ppm Crystal 13pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
425F35B025M0000
Series 425
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 13pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 425F35B025M0000 425F35B020M0000 425F35B020M0000 425F35B024M0000
Part Number 425F35B025M0000 425F35B020M0000 425F35B020M0000 425F35B024M0000
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 13PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 13PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 13PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 13PF SMD