425F35B038M4000
425F35B038M4000
425F35B038M4000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    425F35B038M4000
  • Description
    CRYSTAL 38.4000MHZ 13PF SMD
  • Delivery Services
38.4 MHz ±30ppm Crystal 13pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
425F35B038M4000
Series 425
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 38.4 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 13pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 425F35B038M4000 425F33E026M0000 425F33E026M0000 425F33L026M0000
Part Number 425F35B038M4000 425F33E026M0000 425F33E026M0000 425F33L026M0000
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 38.4000MHZ 13PF SMD 0026.000000 MHZ CRYSTAL 0026.000000 MHZ CRYSTAL 0026.000000 MHZ CRYSTAL