425F39E024M0000
425F39E024M0000
425F39E024M0000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    425F39E024M0000
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
24 MHz ±30ppm Crystal 20pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
425F39E024M0000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 425
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 425F39E024M0000 425F39E020M0000 425F39E020M0000 425F39E025M0000
Part Number 425F39E024M0000 425F39E020M0000 425F39E020M0000 425F39E025M0000
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD