44JR20LFT13
44JR20LFT13
44JR20LFT13
lmages are for reference only.
  • Part Number
    44JR20LFT13
  • Description
    MULTI-TURN TRIMMER
  • Delivery Services
Trimmer Potentiometer Turn
Quick Inquiry
44JR20LFT13
Manufacturer TT Electronics/BI
Series *
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Resistance -
Power (Watts) -
Tolerance -
Temperature Coefficient -
Number of Turns -
Adjustment Type -
Resistive Material -
Mounting Type -
Termination Style -
Size / Dimension -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer TT Electronics/BI TT Electronics/BI TT Electronics/BI TT Electronics/BI
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description TRIMMER 20 OHM 0.25W GW SIDE ADJ TRIMMER 20 OHM 0.25W GW SIDE ADJ TRIMMER 200K OHM 0.25W GW SIDE TRIMMER 200K OHM 0.25W GW SIDE