44JR25KLFT13
44JR25KLFT13
44JR25KLFT13
lmages are for reference only.
  • Part Number
    44JR25KLFT13
  • Description
    MULTI-TURN TRIMMER
  • Delivery Services
Trimmer Potentiometer Turn
Quick Inquiry
44JR25KLFT13
Manufacturer TT Electronics/BI
Series *
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Resistance -
Power (Watts) -
Tolerance -
Temperature Coefficient -
Number of Turns -
Adjustment Type -
Resistive Material -
Mounting Type -
Termination Style -
Size / Dimension -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer TT Electronics/BI TT Electronics/BI TT Electronics/BI TT Electronics/BI
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description TRIMMER 25K OHM 0.25W GW SIDE TRIMMER 25K OHM 0.25W GW SIDE MULTI-TURN TRIMMER TRIMMER 250K OHM 0.25W GW SIDE