5AK101KEFAA
5AK101KEFAA
5AK101KEFAA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    5AK101KEFAA
  • Description
    CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
  • Delivery Services
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc
Quick Inquiry
5AK101KEFAA
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)