78SBWR100KLF
78SBWR100KLF
78SBWR100KLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    78SBWR100KLF
  • Manufacturer
    TT Electronics/BI
  • Description
    TRIMMER 100K OHM 1W SLD HK
  • Delivery Services
100 kOhms 1W Solder Hook Panel Mount Trimmer Potentiometer Cermet 22.0 Turn Side Adjustment
Quick Inquiry
78SBWR100KLF
Get the Price Now!
Specifications
Category Potentiometers, Variable Resistors - Trimmer Potentiometers -
Manufacturer TT Electronics/BI
Series 78
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 100 kOhms
Power (Watts) 1W
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C