78SBWR20KLF
78SBWR20KLF
78SBWR20KLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    78SBWR20KLF
  • Description
    TRIMMER 20KOHM 1W SLDR HOOK SIDE
  • Delivery Services
20 kOhms 1W Solder Hook Panel Mount Trimmer Potentiometer Cermet 22.0 Turn Side Adjustment
Quick Inquiry
78SBWR20KLF
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 20 kOhms
Power (Watts) 1W
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C