78SBWR50KLF
78SBWR50KLF
78SBWR50KLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    78SBWR50KLF
  • Description
    TRIMMER 50KOHM 1W SLDR HOOK SIDE
  • Delivery Services
50 kOhms 1W Solder Hook Panel Mount Trimmer Potentiometer Cermet 22.0 Turn Side Adjustment
Quick Inquiry
78SBWR50KLF
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 50 kOhms
Power (Watts) 1W
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C