78SBWR100LF
78SBWR100LF
78SBWR100LF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    78SBWR100LF
  • Description
    TRIMMER 100OHM 1W SLDR HOOK SIDE
  • Delivery Services
100 Ohms 1W Solder Hook Panel Mount Trimmer Potentiometer Cermet 22.0 Turn Side Adjustment
Quick Inquiry
78SBWR100LF
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 1W
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C