B32911A4472M000
B32911A4472M000
B32911A4472M000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B32911A4472M000
  • Description
    CAP FILM 4700PF 20% 440VAC RAD
  • Delivery Services
4700 pF Film Capacitor 440V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Quick Inquiry
B32911A4472M000
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 440V
Voltage Rating - DC -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)