Part Number
B78148S1333K000
Manufacturer
EPCOS - TDK ElectronicsDescription
HF CHOKE 33,0 UH
Datasheet
DatasheetPackage
Axial
In Stock
91,599 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

B78148S1333K000
lmages are for reference only.B78148S1333K000
HF CHOKE 33,0 UH
DatasheetAxial
91,599 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

33 µH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 920mOhm Max Axial
B78148S1333K000

| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | EPCOS - TDK Electronics |
| Series | B78148S1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 920mOhm Max |
| Q @ Freq | 55 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant | 9MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Base Product Number | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | B78148S1333K009 | B78148S1332J000 | B78148S1332K000 | B78148S1332K009 |
| Manufacturer | EPCOS - TDK Electronics | EPCOS - TDK Electronics | EPCOS - TDK Electronics | EPCOS - TDK Electronics |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | FIXED IND 33UH 500MA 920 MOHM TH | FIXED IND 3.3UH 900MA 290MOHM TH | HF CHOKE | FIXED IND 3.3UH 900MA 290 MOHM |
| Series | EPCOS - TDK Electronics | EPCOS - TDK Electronics | EPCOS - TDK Electronics | EPCOS - TDK Electronics |
| Packaging | Tape & Box (TB) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Box (TB) |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |