B78148S1333K000
B78148S1333K000
B78148S1333K000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B78148S1333K000
  • Description
    HF CHOKE 33,0 UH
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
33 µH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 920mOhm Max Axial
Quick Inquiry
B78148S1333K000
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B78148S1
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 920mOhm Max
Q @ Freq 55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 9MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)