B78148S1332K000
B78148S1332K000
B78148S1332K000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B78148S1332K000
  • Manufacturer
    EPCOS - TDK Electronics
  • Description
    HF CHOKE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
3.3 µH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 290mOhm Max Axial
Quick Inquiry
B78148S1332K000
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B78148S1
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 115MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)