B78148S1332K009
B78148S1332K009
B78148S1332K009
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B78148S1332K009
  • Description
    FIXED IND 3.3UH 900MA 290 MOHM
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
3.3 µH Unshielded Wirewound Inductor 900 mA 290mOhm Max Radial
Quick Inquiry
B78148S1332K009
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series BC
Packaging Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Wirewound
Material - Core -
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 115MHz
Ratings -
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)