B82791G2351N001
B82791G2351N001
B82791G2351N001
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82791G2351N001
  • Manufacturer
    EPCOS - TDK Electronics
  • Description
    CMC 22MH 350MA 2LN TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Delivery Services
22 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 350mA DCR 1.9Ohm (Typ)
Quick Inquiry
B82791G2351N001
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Common Mode Chokes -
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B82791
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 22 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max) 350mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.9Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC 80V
Voltage Rating - AC 42V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.315" (8.00mm)